Gładka, jędrna i sprężysta skóra jest osiągalna nawet po 30 roku życia. Istnieje lecz pawiem warunek musisz zawrzeć pakt z kolagenem.

Posiada on zbawienny wpływ nie tylko na wygląd – jak każdemu wiadomo ale stanowi budulec skóry. Dodatkowo jest odpowiedzialny za jędrność oraz wytrzymałość naszych ścięgien.

Kolagen na stawy

Kolagen jest składnikiem dużej części tkanek oraz narządów ludzkiego organizmu. Największe jego złoża umiejscowione są w skórze, następnie w kościach, chrząstkach , a także wiązadłach. Podstawową funkcją kolagenu jest zatrzymanie odporności na rozciąganie a także dodatkowo elastyczności narządów. Odgrywa także ważną role w procesie gojenia ran. odpowiedni poziom w organizmie zapewnia elastyczność i jędrność skóry na długi lata.

Kolagen w klinikach medycyny estetycznej stosuje się głownie do wypełnienia zmarszczek bądź redukcji blizn. Dodatkowo znaleźć go można w wielu suplementach kosmetycznych takich jak kremy bądź żele. Stosowany w formie kapsułek kolagen działa od środka na odbudowę chrząstek oraz poprawę kondycji stawów. Uzupełnia także wszystkie ubytki kolagenu w skórze.

Do niedawna kosmetyki i suplementy zawierające naturalny kolagen zarezerwowane były przed wszystkim dla celebrytów. Obecnie kolagen znajdziemy w aptekach, jak również na oficjalnych stronach internetowych producentów – gdzie zakup jest najbezpieczniejszą opcją. Największą popularność zyskał kolagen pochodzenia rybiego należący do klasy A. Forma ta pod względem budowy jest najbardziej zbliżona do ludzkiego kolagenu w związku z czym jest najbezpieczniejszym rozwiązaniem.

Kolagen rybi w proszku, w tabletkach czy do picia?

Kolagen naturalny można standardowo zakupić w wersji wygodnych pastylek. Suplementy kolagenowe w formie proszku dodaje się zazwyczaj do wody czy soków. Mogą również stanowić uzupełnienie jogurtów bądź owsianek. Często tego typu produkty zawierają substancję pomocnicze. Jest nią np.: lewoskrętna witamina C, zwiększa ona działanie kolagenu. Systematyczne korzystanie z suplementów kolagenowych zwiększa jędrność jak również sprężystość skóry, a dodatkowo opóźnia proces starzenia. Tabletki z kwasem hialuronowym i kolagenem.