Potrądzikowe blizny to problem nie tylko nastolatków. Zdarza się tak,że lata młodzieńcze mamy już dawno za sobą, jednak brzydkie znamiona potrądzikowe wcale nie zniknęły.

Leczenie trądziku dawniej opierało się przede wszystkim na głębokich peelingach, dermabrazji czy zabiegach światłem IPL. Pomimo lat starań i wkładu materialnego bardzo często efekt okazywał się mało widoczny, a zabiegi trzeba było wielokrotnie powtarzać. Usuwanie blizn stanowiących pozostałości po dawnym trądziku nie jest proste. Wiele firm kosmetycznych za wszelką cenę stara się pokazać nam, że wystarczy tylko dobry krem, by uzyskać genialne efekty. Jednak nie jest to tak proste.

Kolagen morski na blizny potrądzikowe

Jak powstają blizny?

Blizna jest to swoista reakcja organizmu na uszkodzenia które powstały wewnątrz skóry. bardzo często pojawiają się na skutek oparzenia, szczepień, reakcji organizmu na wszelakie uszkodzenia powstające na skórze, oraz przy stanach zapalnych, które rozwijają się na skórze, w momencie gdy towarzyszy nam trądzik. Jedni nie mają predyspozycji do tego typu zmian, inni z kolei tak. Powstawaniu się blizn sprzyja również wysikanie oraz drapanie krost.

Niesamowicie istotne jest więc nie dotykanie rękami twarzy, by leczenie przebiegało efektownie. Następną i już ostatnia kwestią jest fakt, że z wiekiem istniejące już blizny mają tendencję do pogłębiania się, dlatego iż skóra traci kolagen. W tym czasie też pojawiają się pierwsze zmarszczki, które stanowczo uwidaczniają niedoskonałości oraz bruzdy występujące na skórze. Usuwanie blizn jest niezwykle złożonym procesem. Najlepiej rzecz Jana sprawdza się zasada „zapobiegaj, zamiast leczyć” , ale co w chwili kiedy jest już za późno i blizny pojawiły się na naszej twarzy?

Domowe sposoby na blizny

Białka jaj

Białka mają silne lecznicze właściwości, pozwalają zmniejszyć widoczność blizn. Białka jaj bogate są w aminokwasy i białka, które w skuteczny sposób mogą zamknąć pory, aby zapobiec powstawaniu nowych blizn. W misce ubić 3 białka jaj, nakładać delikatnie palcami na skórę. Odczekać do momentu wyschnięcia, a następnie zmyć wodą. Zabieg można wykonywać 2-3 razy w tygodniu.

Soda oczyszczona

Sodę można używać do delikatnego złuszczania wierzchnich warstw martwych komórek skóry. Soda oczyszczona jest gruba jednak jej małe cząsteczki nie są w stanie uszkodzić skóry. Należy zmieszać małą ilość sody z wodą i odczekać do powstania paty. Wmasować delikatnie w skórę następnie powstałą maskę pozostawić na około minutę. Spłukać letnią wodą. Należy także pamiętać, by po wykonaniu zabiegu nawilżyć twarz.

Sok z aloesu

Ma silne właściwości łagodzące stany zapalne jak również regeneruje uszkodzone tkanki. Zastosowanie aloesu wyrównuje bruzdy, zmniejsza obrzęk oraz redukuje blizny potrądzikowe. Aloes przez wielu uznawany jest za prawdziwy cud natury. Chory obszar posmarować sokiem aloesowym.

Jak leczyć blizny potrądzikowe?

Blizny najprościej usunąć, kiedy są świeże. W myśl zasady im szybciej tym lepiej. Najwyższą zdolność odbudowy ma oczywiście młoda cera, co nie zmienia faktu, że nawet po czasie można wiele dobrego zdziałać. Jednak nie przy użyciu tylko kremów czy peelingów. W tym wypadku wymagane są bardziej zdecydowane metody. Możemy zdecydować się na złuszczanie chemiczne bądź mikrodermobrazje (polecane wśród młodych osób).

Trzeba pamiętać, że zabiegi powtórzyć musimy kilkukrotnie i wtedy po kilku miesiącach możemy dostrzec pierwsze efekty. U osób po 30 roku życia zabieg wykonuje się przy użyciu mocnych kwasów np.: kwasu trichlorooctowego. Jest to niestety poważny zabieg wykonywany w znieczuleniu. Po czym następuje kilka tygodni rekonwalescencji. Na blizny potrądzikowe często zalecane są zabiegi laserowe, lub przy użyciu lasera frakcyjnego albo fal radiowych. Jednak czy takie zabiegi są koniecznością ?

Kolagen morski na blizny potrądzikowe

Kolagen morski na blizny potrądzikowe

Duża grupa współczesnego społeczeństwa kojarzy kolagen w pierwszej kolejności z preparatami kosmetycznymi i kuracją przeciw zmarszczkową. Nie każdy także wie co to jest kolagen, jakie ma właściwości i w jakich przypadkach zaleca się kurację z jego zastosowaniem. Kolagen stanowi skład białka włóknistego i samoczynnie wytwarzany jest przez ludzki, zwierzęcy a nawet roślinny organizm. Ze względu na swoje właściwości odpowiedzialny jest w pierwszej kolejności za jędrność i elastyczności nie tylko skóry ale niemalże wszystkich tkanek.

W największej ilości występuje w skórze, tętnicach, ścięgnach, kościach, więzadłach, chrząstkach a nawet sercu i mózgu. Z upływem czasu w wieku po ukończeniu dwudziestu pięciu lat organizm ludzki traci możliwość wytwarzania kolagenu w wyniku czego zaczynają pojawiać się jego braki. Ubytki kolagenu nie tylko zmniejszają sprężystość skóry i powodują powstawanie pierwszych zmarszczek. Kolagen morski świetnie działa na trądzik, bez względu na rodzaj cery. Nie ważne, czy Twoja cera jest tłusta, czy też skrajnie sucha. Dodatkowo kolagen nie wywołuje uczuleń, ponieważ zawiera wyłącznie naturalne składniki. Można stosować go bez obaw, że źle wpłynie na twój organizm.

PremiumCollagen5000 Najlepszy kolagen morski

naturalny kolagen morski

PremiumCollagen5000 to preparat który polecają internauci. Skierowany dla osób, które chcą w jak najlepszy sposób dbać o stan swojej skóry, włosów a także paznokci. W składzie tego preparatu znajdziesz najwyższej jakości kolagen,uzyskiwany z ryb morskich oraz witaminę C. Skutecznie redukuje blizny będące pozostałościami po przebytym trądziku.

Kolagen morski na blizny potrądzikowe >> ZOBACZ